2008-10-06

Sportowa Piława - podsumowanie

4 października 2008r w Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej odbyła się impreza sportowa pod hasłem „Będę Olimpijczykiem”.

W zawodach wzięło udział osiem szkół podstawowych: trzy szkoły z Pieszyc, szkoła z Piławy Górnej, Tuszyna, Ostroszowic, Mościska i Piławy Dolnej. W skład każdej drużyny oprócz dzieci weszli również rodzice.

W końcowej klasyfikacji zawodów sportowych najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 z Pieszyc, przed szkołą z Piławy Dolnej oraz szkołą z Piławy Górnej.

Najlepsze szkoły nagrodzone zostały pucharami, a wszyscy uczestnicy zmagań sportowych pamiątkowymi medalami.

Oprócz współzawodnictwa sportowa sportowego impreza obejmowała: bezpłatne porady lekarzy dermatologa i ortopedy, zajęcia profilaktyczne dla dzieci, zagadnienia ukazujące wartości zdrowego stylu życia i zdrowego odżywiania się, konkurs wiedzy olimpijskiej.

Organizatorami imprezy byli: Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" we Wrocławiu, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dzierżoniowie, Gmina Wiejska Dzierżoniów, Rada Sołecka Wsi Piława Dolna, Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej oraz Uczniowski Klub Sportowy "Olimp" w Piławie Dolnej.

Organizatorzy dziękują wszystkim rodzicom oraz osobom, które przyczyniły się do sprawnego przeprowadzenia imprezy sportowej.

Szczególne podziękowania pragniemy przekazać sponsorom: Bankowi Spółdzielczemu w Dzierżoniowie, Dolnośląskim Surowcom Skalnym w Piławie Górnej, producentowi wody źródlanej "Złoty Potok" oraz państwu Annie i Mariuszowi Ziółkowskim z Piławy Dolnej.

Krzysztof Twardak