2008-10-03

Będę Olimpijczykiem

W dniu 4 października 2008 r Szkolny Związek Sportowy "Dolny Śląsk" oraz Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Dzierżoniowie przy współudziale Gminy Dzierżoniów, Szkoły Podstawowej w Piławie Dolnej, Rady Sołeckiej Wsi Piława Dolna, Roztocznik i Dobrocin oraz Urzędu Gminy Dzierżoniów organizuje imprezę sportowo-rekreacyjną pod hasłem "Będę Olimpijczykiem".

Impreza ta odbędzie się na terenach szkolnych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej.

Patronat honorowy nad "Miniolimpiadą" przejęli Poseł RP Tomasz Smolarz, Senator RP Stanisław Jurcewicz oraz Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski.

Ideą akcji "Będę Olimpijczykiem" jest organizacja cyklu imprez sportowo -rekreacyjnych organizowanych w oparciu o szkoły wiejskie i z małych miejscowości gmin i powiatów województwa dolnośląskiego. Każda z sześciu imprez regionalnych obejmie swoim udziałem 6-8 szkół podstawowych, z których zwycięzcy spotkają się w finale dolnośląskim 6 grudnia 2008 roku w hali sportowej "Orbita" we Wrocławiu.

Zamierzeniem SZS "Dolny Śląsk" jest udział w reprezentacji szkoły rodziców i przedstawicieli władz samorządowych.

We współzawodnictwie sportowym udział wezmą: 3 szkoły z Pieszyc, szkoła z Piławy Górnej oraz 4 szkoły Gminy Dzierżoniów.

Oprócz współzawodnictwa sportowo - rekreacyjnego impreza będzie obejmowała: zajęcia profilaktyczne skierowane do dzieci i dorosłych, spotkanie z Komisarzem Lwem, zagadnienia ukazujące wartości zdrowego stylu życia (prezentacje programów i publikacji dotyczących tego zagadnienia, pokazy i degustacje zdrowej żywności), konkursy wiedzy na temat i olimpizmu, bezpłatne porady lekarzy specjalistów dermatologa i ortopedy, którzy bezpłatnie udzielać będą porad dzieciom i rodzicom oraz konkurencje sportowo-rekreacyjne.

Prezes Zarządu PSZS w Dzierżoniowie
Krzysztof Twardak