2008-09-29

Mościsko gościło sołtysów - Prace nad funduszem sołeckim w roku 2009

W sali wiejskiej w Mościsku w dniu 16 września 2008r. odbyła się kolejna narada sołtysów.

Podczas spotkania omówiono wykorzystanie środków budżetowych przez poszczególne sołectwa. Następnie ustalono harmonogram Zebrań Wiejskich w sprawie zatwierdzenia planów finansowo-rzeczowych sołectw na rok 2009r, gdyż do dnia 15 października 2008r. sołectwa muszą złożyć propozycje do budżetu gminy. Środki w ramach „funduszu sołeckiego” pozostaną na takim samym poziomie jak w ubiegłym roku tj. 15,00 zł na jednego mieszkańca wsi (stan mieszkańców na dzień 30.06.2008r.) i będą one podzielone w proporcjach 70% na estetykę wsi i 30% na pozostałe wydatki sołectwa.

Pamiętać trzeba, że "fundusze sołeckie" są to pieniądze dla całej wsi o których może decydować każdy mieszkaniec wsi, przychodząc na zebranie i uchwalając plany finansowo-rzeczowe.

Na koniec, podczas podsumowania dożynek powiatowo - gminnych w Owieśnie, wójt Marek Chmielewski podziękował wszystkim za udział w dożynkach, zwłaszcza mieszkańcom wsi Owiesno za zaangażowanie oraz klimat jaki stworzyli podczas tegorocznych dożynek.