500+ i "Dobry Start". Uwaga na pomyłki we wnioskach

2019-07-02

500+ i "Dobry Start". Uwaga na pomyłki we wnioskach

Od 1 lipca istnieje możliwość składania wniosków elektronicznych na świadczenie wychowawcze "Rodzina 500+", świadczenie rodzinne oraz program "Dobry Start". Składając wniosek o przyznanie świadczeń drogą elektroniczną (ePUAP, PUE ZUS, bankowość elektroniczna) prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wybór organu właściwego do rozpatrywania wniosków.

Przypominamy, że Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów obejmuje swoim zasięgiem mieszkańców gminy wiejskiej Dzierżoniów. Składając wniosek elektronicznie, z listy organów właściwych do rozpatrywania wniosków muszą oni wybrać OŚRODEK POMOCY SPOŁECZNEJ GMINY DZIERŻONIÓW, natomiast mieszkańcy miasta Dzierżoniowa - Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie (MOPS).

Mylnie skierowany wniosek wydłuża proces wydania decyzji i wiąże się z koniecznością przekazywania dokumentów do organu właściwego ze względu na miejsce zamieszkania wnioskodawcy.