Dożynki Powiatowo – Gminne w Owieśnie

2008-09-04

Dożynki Powiatowo – Gminne w Owieśnie

Starosta Powiatu Dzierżoniowskiego oraz Wójt Gminy Dzierżoniów zapraszają na Dożynki Powiatowo - Gminne 2008, które odbędą się w Owieśnie , w niedzielę 14 września.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 11:00 mszą dożynkową w kościele p.w. Świętej Trójcy w Owieśnie. Po przejściu korowodu, prowadzonego przez szkockich dudziarzy, przedstawicieli Fundacji "Zamek Chudów" , około 13.30 na boisku rozpocznie się obrzęd dożynkowy - przekazanie chleba przez starostów dożynek, wieńców dożynkowych oraz Misterium Chleba.

W części artystycznej, której rozpoczęcie planowane jest na 14.30 wystąpią zespoły: "Poloneziaki" z Bielawy, "Ślężanie" z Dzierżoniowa, formacja taneczna z Niemczy, "Poiana", "Cord" i chór "Con Moto" z Piławy Dolnej oraz "Macieje" z Ostroszowic. Atrakcją na pewno będzie także musztra paradna w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Śląskiego Okręgu Wojskowego. Następnie koncert grupy "Larus" przygotuje publiczność na występ gwiazdy wieczoru około 21.30 - zespołu "Sumptuastic". Po koncercie nastąpi pokaz podświetlanych tańczących fontann.

Podczas dożynek nie zabraknie licytacji rzeźby Tomasza Bohdanowicza (ok. godz. 20.00, cena wywoławcza 500 zł), wykonanej podczas I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego w Jodłowniku, pokazów sportów walki: karate i boksu oraz wywiadu z Piotrem Wilczewskim. Wśród imprez towarzyszących znajdą się na placu zabaw dla dzieci - dmuchańce, eurobungee, paintball, bryczka i kucyki. Odbędzie się też pokaz warcabów stupolowych i mocowanie na rękę z siłaczem z Owiesna. Wystawiony będzie warsztat menniczy oraz sprzęt rolniczy. Dożynki Powiatowo - Gminne 2008 w Owieśnie zakończy dyskoteka prowadzona przez DJ Darka. zobacz plakat ...

Zapraszamy do licytacji rzeźb

Pan Tomasz Bohdanowicz rzeźbiarz z Gór Sowich, przeznaczył do licytacji na tegorocznych Dożynkach Powiatowo - Gminnych w Owieśnie dwie rzeźby, które prezentujemy poniżej. Wielka Sowa do ogródka o wysokości 75 cm - cena wywoławcza 300 zł Mnich - o wysokości 1,40 m - cena wywoławcza - 500 zł ( pamiątka z I Międzynarodowego Pleneru Rzeźbiarskiego w Jodłowniku). Licytacja rozpocznie się około godz. 20:00