Początek roku szkolnego w Gminie Dzierżoniów

2008-09-01

Początek roku szkolnego w Gminie Dzierżoniów

Początek roku szkolnego w Gminie Dzierżoniów oficjalnie zostanie otwarty 1 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie o godz. 11.30.

W tym roku do szkół gminnych i przedszkoli pójdzie ogółem 860 dzieci. Gmina ma 74 pierwszaków w podstawówkach i 53 uczniów klas pierwszych w gimnazjum. Do podstawówek uczęszczać będzie 462 dzieci, do gimnazjum 183 a do przedszkoli 215 (86 w „zerówce”). Ilość etatów nauczycielskich się nie zmieni w stosunku do zeszłego roku i wynosi 80. W miejscu zlikwidowanej szkoły podstawowej w Uciechowie (dzieci z tej wsi będą się uczyć w Tuszynie), otwarty zostanie oddział przedszkolny dla 3,4 i 5 - latków. Ponadto uruchomiona będzie świetlica szkolna z pracownią komputerowa oraz filia biblioteki z czytelnią i dostępem do Internetu.