2008-08-29

"Uczeń na wsi"

Wójt Gminy Dzierżoniów informuje, że został rozpoczęty nabór wniosków w ramach programu „Uczeń na wsi”:

Jest to program skierowany do uczniów będącymi osobami niepełnosprawnymi zamieszkującymi tereny wiejskie. Program jest realizowany na terenie gmin wiejskich i gmin miejsko wiejskich na terenie całego kraju od dnia 01 września 2007 roku do 30 czerwca 2010 r.

O dofinansowanie kosztów nauki może ubiegać się osoba niepełnosprawna, która :

• posiada ważne orzeczenie o niepełnoprawności lub orzeczenie o stopniu niepełnosprawnosci
  • pobiera naukę w szkole podstawowej, gimnazjum lub w szkole ponadgimnazjalnej (z wyłączeniem szkoły policealnej)
  • posiada stałe zameldowanie na terenie gminy wiejskiej, na terenie której znajdują się wyłącznie wsie lub gminy miejsko wiejskiej, na terenie której znajdują się wyłącznie wsie.
Wnioski należy składać w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów w terminie do 30 września br.

BLIŻSZE INFORMACJE MOŻNA UZYSKAC POD. NUMEREM TELEFONU 74 831-11-68 LUB W OSRODKU POMOCY SPOŁECZNEJ POK NR. 1 LUB 2