2007-02-28

Nagrody dla laureatów konkursu

Laureaci gminnego konkursu „Najpiękniejsze świąteczne bożonarodzeniowe oświetlenie budynków, posesji w 2006 roku” otrzymali nagrody 21 lutego podczas V Sesji Rady Gminy Dzierżoniów.

Do konkursu przystąpiło 16 właścicieli nieruchomości z terenu gminy Dzierżoniów Komisja brała pod uwagę przede wszystkim pomysłowość i jakość wykonania ozdób. W konkursie zwyciężyli Iwona i Roman Kasztelanowie (Piława Dolna, ul. Bielawska 24), za co otrzymali kurtynę świetlną. Drugie miejsce zajął Wiesław Górecki (Ostroszowice, ul. Stawowa 7 B). W nagrodę dostał świetlnego węża. Na trzeciej pozycji znaleźli się ex aequo Danuta Królikowska (Dobrocin, ul. Kościuszki 15 A) oraz Bogdan Fita (Piława Dolna, ul. Bielawska 10). Sople świetlne, jakie odebrali w Roztoczniku, na pewno przydadzą im się w przyszłym roku. Dla pozostałych uczestników konkursu gmina ufundowała tradycyjne oświetlenie choinkowe. Wśród wyróżnionych mieszkańców znaleźli się: Robert Kudłacik, Jarosław Chmielewski, Jan Osowski, Katarzyna i Arkadiusz Masłowscy, Stanisława Rutowicz, Józef Świtalski, Wanda Jurkowska, Zofia i Rafał Bugajscy, Jerzy Klaus, Zenon Struczak, Mariusz Ziółkowski i Marek Kierszko.