2008-07-02

Wakacje w Jodłowniku

Pragniemy poinformować, że staraniem Rady Sołeckiej w Jodłowniku z dniem 07.07.2008 rozpoczynają się półkolonie dla dzieci z tej wsi.

Otrzymana dotacja w wysokości 3.000,00 zł z Funduszu Wspierania Wsi, która była wynikiem nagrodzenia pracy konkursowej, pozwoli sfinansować wszelkie wydatki związane z tym przedsięwzięciem. Wiele dzieci z Jodłownika nie będzie miało możliwości wyjazdu na wypoczynek zorganizowany do innych miejscowości. Większość czasu spędzą w domu. Półkolonia daje szanse wypełnienia czasu i wspólnej zabawy z rówieśnikami pod opieką kadry pedagogicznej. Zajęcia trwać będą przez dwa tygodnie w godzinach od 10-14. Myślą przewodnią zajęć będzie odnowienie i upiększenie terenu Domku Myśliwskiego.

Ciekawym punktem programu półkolonii będzie wspólne spotkanie z dziećmi z Dzikowca, które w dniu 11.07.2008 będą gościć na terenie Domku Myśliwskiego. Planowane jest wspólne ognisko na lądowisku paralotniarzy. Zaproszenie jest formą odpowiedzi na zaproszenie dzieci z Jodłownika, na zabawę Mikołajkową, która odbyła się w grudniu 2007 w Dzikowcu.

Mamy wszyscy nadzieję, że wspólna zabawa i poznawanie nowych ludzi i środowisk dobrze przysłuży się dzieciom.

Jednocześnie zapraszamy na festyn, który będzie uwieńczeniem półkolonii i odbędzie się w dniu 20 lipca 2008 na lądowisku Paralotniarzy w Jodłowniku o godzinie 13:00.

Serdecznie zapraszamy.

Rada Sołecka Jodłownika