2008-07-01

Finał Dolnośląski Gimnazjady

16.06.2008r. odbył się na stadionie MCS we Wrocławiu , na boiskach ze sztuczną murawą, Dolnośląski Finał w Piłce Nożnej Dziewcząt.

W turnieju wzięła udział drużyna z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie oraz 11 innych drużyn z Dolnego Śląska. Warunki gry były bardzo trudne, gdyż przez cały czas padał deszcz. Mimo złych warunków atmosferycznych dziewczęta walczyły bardzo dzielnie. Wskazówek taktycznych udzielała drużynie nauczycielka wychowania fizycznego Mariola Tersa. Drużyna wywalczyła V miejsce. Należy dodać, że dziewczętom naszego gimnazjum dodawali zapału do gry kibice naszego gimnazjum z opiekunem Alicją Woroch. Skład drużyny: Patrycja Paszkowska (kpt.), Ada Moskalik, Dagmara Gruna, Katarzyna Bób, Magda Sichniewicz, Justyna Kocerba, Marta Frygies( bramkarz), Sandra Zagała, Kamila Kamińska, Małgorzata Piotrowska.