Strona główna

Bukowińskie Spotkania i dożynki już w ostatni weekend sierpnia

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-08-02

Bukowińskie Spotkania i dożynki już w ostatni weekend sierpnia

aktualności Gmina Dzierżoniów

W ostatni weekend sierpnia czeka nas wyjątkowe wydarzenie. Tegoroczne Dożynki Gminy Dzierżoniów połączone będą z XXIX edycją Międzynarodowego Festiwalu Folklorystycznego "Bukowińskie Spotkania".

Główna część Festiwalu odbędzie się w sobotę 25 sierpnia. Uroczystości rozpoczną się o 14:00 mszą św. w kościele pw. Maryi Matki Kościoła przy ul. Świdnickiej w Dzierżoniowie. Po 15:00 ulicami Garncarską, Klasztorną, Piłsudskiego i Wrocławską przejdzie korowód festiwalowy, a około 15:30 na dzierżoniowskim Rynku zaprezentują się zespoły folklorystyczne z całego kraju, a także goście z zagranicy: grupy z Rumunii, Ukrainy i Węgier.

Po dwóch latach ponownie odwiedzą nas mistrzowie ukraińskiego folkloru - zespół Karpacka Tajstra, który swoim występem zachwycił już naszą publiczność podczas "Bukowińskich Spotkań" w 2016 r.

Sobotnia część festiwalu po raz kolejny połączona będzie z Jarmarkiem Pszczelarskim "Miodobranie".

W niedzielę 26 sierpnia przeniesiemy się do Owiesna, gdzie w tym roku zaplanowano obchody Dożynek Gminy Dzierżoniów.

W programie m.in. występy gminnych zespołów folklorystycznych oraz gości z Rumunii, Ukrainy i Węgier, spektakl ognia w wykonaniu grupy Azislight, wystawy lokalnych rękodzielników, bezpłatne atrakcje dla najmłodszych i wspólna zabawa pod gwiazdami.

Gwiazdami wieczoru będą zespoły Karpacka Tajstra i Jary Oddział Zamknięty.

Szczegóły na plakatach:

powrót do poprzedniej strony