Zwiedzaj Dolny Śląsk z jednym biletem

2018-08-01

Zwiedzaj Dolny Śląsk z jednym biletem

Rusza Bilet Zintegrowany Gmin Gór Sowich. Bilet weekendowy obejmuje linie obsługiwane przez komunikację miejską ZKM Bielawa oraz wszystkie trasy Kolei Dolnośląskich. Jest to efekt dobrej współpracy Stowarzyszenia Turystycznego Gmin Gór Sowich z Kolejami Dolnośląskimi.

Od 1 sierpnia bilet weekendowy uprawnia do przejazdów pociągami i autobusami wspomnianych wyżej przewoźników - od 18:00 dnia roboczego poprzedzającego następujące po sobie dni wolne od pracy, do 6:00 pierwszego dnia roboczego. Dzięki biletowi za 40 zł można autobusem i pociągiem zwiedzić cały Dolny Śląsk, w tym powiat dzierżoniowski oraz Góry Sowie.

Bilet weekendowy ma jednak przede wszystkim na celu zachęcenie turystów do przyjazdu w Góry Sowie. Do pociągu można na przykład zabrać rower i w weekend pojeździć po trasach MTB Sudety lub po prostu wybrać się na wyprawę po górskich szlakach.

Bilety są do nabycia między innymi przez internet za pośrednictwem systemu Koleo, u obsługi pociągu oraz w kasach Kolei Dolnośląskich i Przewozów Regionalnych.

Źródło: UM Bielawa