Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu Gminy Dzierżoniów

2018-07-11

Nowy sprzęt dla jednostek OSP z terenu Gminy Dzierżoniów

W piątek, 6 lipca w Ostroszowicach został przekazany przez Wójta Gminy Dzierżoniów - Marka Chmielewskiego sprzęt pożarniczy o wartości prawie 100 tysięcy złotych.

Udział własny po stronie gminy wyniósł jedynie 967,50 zł., pozostałe 95.782,50 zł pochodzi ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Zakupiony i przekazany sprzęt to ciężki zestaw narzędzi hydraulicznych, który trafił do OSP w Ostroszowicach, piła łańcuchowa ratownicza do OSP w Mościsku oraz 2 defibrylatory, które otrzymały OSP w Piławie Dolnej i OSP w Roztoczniku.

Natomiast OSP Tuszyn otrzymał od druhów z OSP Ostroszowice użytkowany przez nich dotychczas lekki zestaw narzędzi hydraulicznych.

Sprzęt, który został przekazany w użyczenie dla jednostek OSP pozwoli nieść pomoc i przyspieszyć działania ratownicze, prowadzone na terenie nie tylko gminy Dzierżoniów, ale również na terenie całego powiatu dzierżoniowskiego.