2018-07-06

OPS przypomina

Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów przypomina o możliwości składania wniosków na okres 2018/2019 na świadczenia:

• Dobry Start 300zł*
  • wychowawcze 500+
  • rodzinne
  • z funduszu alimentacyjnego.
*wnioski o świadczenie "Dobry Start" można składać do 30 listopada!

Wnioski w formie elektronicznej można składać od 1 lipca, poprzez:

• portal empatia.mrpips.gov.pl (dotyczy wszystkich wymienionych świadczeń)
  • bankowość elektroniczną (dotyczy świadczenia wychowawczego oraz świadczenia "Dobry Start")
  • PUE ZUS - dotyczy tylko świadczenia wychowawczego.

Wnioski w formie tradycyjnej (papierowej) można składać od 1 sierpnia - za pośrednictwem poczty polskiej, bądź osobiście w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1, 58-200 Dzierżoniów.

Przy składaniu wniosków drogą elektroniczną prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi, na wybór właściwej jednostki. W przypadku osób zamieszkujących na terenie Gminy Wiejskiej Dzierżoniów należy wybrać Ośrodek Pomocy Społecznej Gminy Dzierżoniów, ul. Piastowska 1 (oznaczany jako GOPS Dzierżoniów). Informujemy, że skierowanie wniosku do niewłaściwej jednostki może opóźnić jego obsługę, a tym samym wypłatę świadczenia.

Przypominamy, że wnioski należy składać w jednostce właściwej ze względu na miejsce zamieszkania.