2018-07-03

Śpiewane od serca

Sobotnie popołudnie 30 czerwca upłynęło w pięknej muzycznej atmosferze podczas kolejnej edycji "Maciejowego Śpiewania".

Jako, że rok 2018 jest wyjątkowy - obchodzimy setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości - zespoły przygotowały i zaprezentowały oprócz piosenek biesiadnych także repertuar patriotyczny. Muzyczne spotkanie otworzyła dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Dzierżoniów Justyna Kaczorowska oraz Zastępca Wójta Gminy Dzierżoniów Jolanta Zarzeka.

Przepyszny poczęstunek przygotowany przez panie z KGW Ostroszowice zagwarantował siły na wspólne śpiewanie i biesiadowanie do późnego wieczora pod czujnym i życzliwym okiem sołtysa Ostroszowic Krzysztofa Krupiarza.

W Ostroszowicach wystąpiły: "Borowianki" z Przedborowej, "Górzanie" z Piławy Górnej, "Grodzianie" z Niemczy, "Uciecho-Wianki" z Uciechowa, "New Folk" z Ostroszowic, "Katarzynki" z Ostroszowic, "Dzikowianki" z Dzikowca, "Złocienie" z Ząbkowic Śląskich oraz oczywiście "Macieje" z Ostroszowic.

Niespodzianką dla wszystkich było pojawienie się na spotkaniu motocyklistów z Niemczy, którzy aktywnie włączyli się we wspólną zabawę.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację wydarzenia serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy za rok.