Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

2018-06-28

Ukraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów

Na terenie naszej gminy gościliśmy we wtorek przedstawicieli samorządu i różnych instytucji publicznych z terenu Ukrainy. Celem ich wizyty było poznanie naszych doświadczeń i dobrych praktyk m.in. w zakresie form wsparcia społeczności lokalnej.

Grupa odwiedziła Uciechów - zwycięzcę konkursu "Kreatywne Sołectwo 2017" i tegorocznego kandydata w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska" (kategoria "Najpiękniejsza Wieś").

W czasie swojej wizyty ukraińscy goście wysłuchali prezentacji przygotowanej przez Zastępcę Wójta Gminy Dzierżoniów Jolantę Zarzekę. Poznali dobre praktyki i doświadczenia naszej gminy m.in. w zakresie funduszu sołeckiego, inicjatywy lokalnej, rozwoju przedsiębiorczości społecznej czy współpracy z organizacjami pozarządowymi. Odwiedzili też "Park pod uciechowską lipą".

Organizatorem wyjazdu była Fundacja Współpracy Polsko-Ukraińskiej PAUCI. Misją Fundacji jest rozwijanie zdolności Ukrainy do ściślejszej integracji ze strukturami europejskimi dzięki zastosowaniu rozwiązań wdrażanych m.in. w naszym kraju.

Ukraińscy goście z wizytą w gminie DzierżoniówUkraińscy goście z wizytą w gminie DzierżoniówUkraińscy goście z wizytą w gminie DzierżoniówUkraińscy goście z wizytą w gminie Dzierżoniów