AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-06-06

Fotowoltaika - zakończono ocenę złożonych wniosków

aktualności Gmina Dzierżoniów

Niebawem na dachach domów jednorodzinnych mieszkańców gminy Dzierżoniów rozpocznie się montaż kolejnych instalacji fotowoltaicznych. Będzie to możliwe dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej w ramach projektu partnerskiego "Regionalny Program Energetyki Prosumenckiej - mikroinstalacje fotowoltaiczne w budynkach jednorodzinnych na terenie wybranych gmin Dolnego Śląska".

Do mieszkańców, którzy złożyli wnioski dostarczane są decyzje o przyznaniu grantu. Liczba przyznanych grantów to 40 o łącznej mocy 252,45 kW. Kwota dofinansowania jaką uzyskają łącznie mieszkańcy to 1 490 751,65 zł.

Na stronie internetowej Lidera Projektu można sprawdzić, ile punktów otrzymał poszczególny wniosek o grant oraz na jakiej liście znajduje się wniosek (lista nr 1 - podstawowa; lista nr 2 - rezerwowa).

Na terenie gminy Dzierżoniów jest to już kolejny program z udziałem środków Unii Europejskiej na instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii (OZE) - tj. panele fotowoltaiczne. W 2015 roku gmina zrealizowała projekt w ramach PROW pn. "Budowa mikroinstalacji prosumenckich na terenie gminy Dzierżoniów", dzięki któremu wykonanych zostało 20 mikroistalacji prosumenckich na potrzeby gospodarstw domowych oraz 5 mikroinstalacji na obiektach użyteczności publicznej.

powrót do poprzedniej strony