2008-06-16

Finał wyścigów kolarskich

W środę, 4 czerwca odbył się w Bielawie ostatni etap wyścigu kolarskiego „Grand Prix MTB o Puchar Dyrektora MCKF – Wiosna 2008”, w którym tradycyjnie już pojechali uczniowie ze szkół podstawowych w Tuszynie, Mościsku i Uciechowie. Również tym razem nasi młodzi kolarze zajęli wiele czołowych miejsc, dzięki którym w klasyfikacji generalnej uzyskali bardzo dobre wyniki.

KLASYFIKACJA GENERALNA

W kategorii dziewcząt z klas III - IV II miejsce zajęła uczennica z Mościska Aleksandra Zielińska zwyciężczyni na 3 poprzednich etapach. Pewny złoty medal straciła z powodu wyjazdu na Zieloną Szkołę. III miejsce zajęła Katarzyna Borkowska z Uciechowa, IV Agnieszka Olejniczak z Uciechowa, , a V Joanna Rzepecka z Mościska.

W kategorii chłopców z klas III - IV Kacper Koselski z SP Tuszyn zdobył II miejsce i srebrny medal, III miejsce uzyskał Łukasz Kroczak z Uciechowa, a IV Marcin Umiński również z Uciechowa.

W kategorii chłopców z klas V - VI zwyciężył Dariusz Olejniczak z Uciechowa, II miejsce zajął Kamil Włodek z Uciechowa, III miejsce uzyskał Krystian Dudek , a IV Adrian Dudek, obaj z Mościska.

W kategorii dziewcząt ze szkół gimnazjalnych III miejsce zajęła Aleksandra Wiśniewska z Uciechowa, wychowanka ULKS Uciechów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników. Klasyfikacja generalna pokazuje, że uczniowie z Gminy Dzierżoniów odgrywali pierwszoplanowe role w tym wyścigu, a na terenie naszej Gminy mieszka wielu potencjalnych mistrzów kolarskich. Dziękujemy władzom Gminy Dzierżoniów za umożliwienie transportu dzieci wraz z rowerami na zawody.

Jarosław Pawlaczek