2018-05-11

Komisja oceni estetykę wsi

W ramach tegorocznej edycji konkursu "Kreatywne Sołectwo" powołana przez Wójta Gminy Dzierżoniów komisja już wkrótce odwiedzi wszystkie miejscowości z terenu naszej gminy. Podczas objazdu, który zaplanowano na 25 maja i 1 czerwca, oceniana będzie estetyka wsi.

Celem konkursu jest upowszechnianie i wspieranie idei samorządowej wśród społeczności lokalnej gminy, a także mobilizowanie mieszkańców do aktywnego udziału w życiu wsi, podejmowania prac na rzecz swoich miejscowości oraz kultywowania tradycji i obyczajów lokalnych. Sołectwa oceniane są w czterech kategoriach: "Estetyka wsi", "Odnowa wsi", "Strona internetowa" i "Aktywność wsi na forum gminy i regionu".

Komisja konkursowa już po raz kolejny zwróci uwagę na zaangażowanie samych mieszkańców w poprawę estetyki swoich miejscowości. W dalszych etapach konkursu oceniane będzie m.in. zaangażowanie sołectw w obszarze odnowy wsi oraz aktywność mieszkańców na forum gminy.

Komisja oceni estetykę wsi