Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów

2018-05-10

Zbliżają się wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów

Dwudziestu trzech mieszkańców naszej gminy zgłosiło swoje kandydatury do Młodzieżowej Rady Gminy Dzierżoniów. Wybory młodych radnych odbędą się już 17 maja. Ich kadencja potrwa trzy lata.

Swój głos na kandydatów do MRGD mogą oddać osoby, które w dniu wyborów mają od 12 do 18 lat i stale zamieszkują dany okręg wyborczy. Radni zostaną wyłonieni w 4 okręgach:

• I - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Mościsku obejmujący miejscowości Mościsko i Nowizna
  • II - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Tuszynie obejmujący miejscowości Jędrzejowice, Kiełczyn, Książnica, Tuszyn, Włóki, Uciechów z przysiółkami Kołaczów i Dębowa Góra
  • III - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej obejmujący miejscowości Dobrocin z przysiółkiem Marianówek, Piława Dolna, Roztocznik z przysiółkami Byszów i Dobrocinek
  • IV - Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach obejmujący miejscowości Jodłownik, Myśliszów, Ostroszowice z przysiółkami Wiatraczyn i Józefówek, Owiesno z przysiółkiem Kietlice.

Listy kandydatów na radnych zostały podane do publicznej wiadomości w poszczególnych okręgach.