Pierwsze efekty współpracy ze Śląskiem Wrocław

2018-05-07

Pierwsze efekty współpracy ze Śląskiem Wrocław

W kwietniu Śląsk Wrocław zaproponował naszej gminie współpracę w zakresie szkolenia najmłodszych adeptów piłki nożnej. Propozycja zakładała wypracowanie jednolitego systemu szkolenia w klubach partnerskich, a także organizację przez klub cyklicznych staży, szkoleń i konferencji dla trenerów prowadzących grupy szkoleniowe.

W ramach współpracy podjęto już pierwsze działania. Jeden z naszych trenerów wziął udział w warsztatach prowadzonych przez przedstawicieli Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław S.A. Z kolei grupa 47 młodych piłkarzy z terenu gminy Dzierżoniów uczestniczyła w meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk, który odbył się we Wrocławiu. Bilety ufundował WKS "Śląsk", a transport zapewniła gmina Dzierżoniów.

W najbliższym czasie zaplanowano podpisanie oficjalnego porozumienia. O szczegółach współpracy będziemy informowali na bieżąco.

Pierwsze efekty współpracy ze Śląskiem WrocławPierwsze efekty współpracy ze Śląskiem Wrocław