2018-05-02

Dbajmy o bezpieczeństwo na wsi

W piątek 27 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie odbył się bardzo wartościowy konkurs dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dzierżoniów "Bezpieczeństwo dzieci na wsi - powiedz STOP upadkom".

Konkurs zorganizowany został przez : Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu Placówka Terenowa w Świdnicy, Państwową Inspekcję Pracy oraz Szkołę Podstawową im. Jana Pawła II w Tuszynie. Gminę Dzierżoniów reprezentowała Zastępca Wójta, Jolanta Zarzeka.

Celem konkursu było upowszechnienie zasad bezpiecznej pracy w rolnictwie oraz rozwijanie wyobraźni i kreatywności. Uczestnikami były 2-osobowe drużyny wyłonione w eliminacjach szkolnych. Na konkurs składał się quiz z wiedzy tematycznej oraz, przygotowana wcześniej przez uczestników, prezentacja multimedialna.

Uczestnicy wykazali się bogatą wiedzą, a zgromadzona publiczność mogła przypomnieć sobie i wzbogacić znajomość zasad bhp oraz szeroko pojętego bezpieczeństwa pracy w rolnictwie.

• I miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piławie Dolnej w składzie: Jakub Ciołko - kl. VII i Hubert Kuźmiński - kl. VII.
  • II miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach w składzie: Magdalena Połcik - kl. VI i Dominika Oleksak - kl. VI.
  • III miejsce zajęła reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie w składzie: Wiktoria Kwiatek - kl. V i Natalia Kliś kl. VII.

Fundatorami nagród rzeczowych byli: Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego we Wrocławiu oraz Państwowa Inspekcja Pracy.