Pierwszy obiekt po termomodernizacji oddany do użytkowania

2018-04-25

Pierwszy obiekt po termomodernizacji oddany do użytkowania

Gmina Dzierżoniów odebrała 13 kwietnia pierwszy budynek użyteczności publicznej wykonany w ramach zadania pn. "Termomodernizacja budynku remizy OSP w Ostroszowicach". W ramach projektu w remizie został wymieniony dach, ocieplono ściany wraz wykonaniem elewacji, a także docieplono stropy i fundamenty.

Na budynku została również zamontowana instalacja fotowoltaiczna. Obecnie trwa proces jej uruchomienia. W remizie będzie funkcjonowało ogrzewanie elektryczne.

Projekt stanowi element wspólnego przedsięwzięcia realizowanego przez Stowarzyszenie Ziemia Dzierżoniowska pn. "Poprawa efektywności energetycznej obiektów użyteczności publicznej w Powiecie Dzierżoniowskim". W trakcie realizacji są aktualnie roboty termomodernizacyjne na trzech obiektach użyteczności publicznej.

Inwestycja współfinansowana jest z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Gospodarka niskoemisyjna, Działanie 3.3 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym; Poddziałanie 3.3.1 Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym - OSI.

logo UE

Pierwszy obiekt po termomodernizacji oddany do użytkowaniaPierwszy obiekt po termomodernizacji oddany do użytkowania