Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

2018-04-24

Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych

Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski wraz ze Skarbnik Gminy Agnieszką Hul podpisali w piątek 20 kwietnia umowę na dofinansowanie zakupu sprzętu dla jednostek OSP z terenu gminy Dzierżoniów.

Dzięki dofinansowaniu w wysokości 106 051 zł, które nasza gmina otrzyma z Ministerstwa Sprawiedliwości, możliwy będzie zakup nowego sprzętu: zestawu narzędzi hydraulicznych dla OSP Ostroszowice, defibrylatorów dla OSP w Piławie Dolnej i w Roztoczniku oraz piły łańcuchowej dla OSP w Mościsku.

Zakup sprzętu dla jednostek OSP z gminy Dzierżoniów zostanie dofinansowany w ramach ogłoszonego w marcu konkursu z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej - Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.