Rozmowy o współpracy ze Śląskiem Wrocław

2018-04-05

Rozmowy o współpracy ze Śląskiem Wrocław

Śląsk Wrocław chciałby wspierać szkolenia najmłodszych adeptów piłki nożnej. W środę 4 kwietnia z inicjatywy wójta Marka Chmielewskiego odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych klubów sportowych z Arkadiuszem Batorem, koordynatorem Akademii Piłkarskiej WKS Śląsk Wrocław S.A.

Głównym tematem spotkania była propozycja nawiązania współpracy pomiędzy naszymi klubami, gminą Dzierżoniów i Śląskiem Wrocław. Zakładałaby ona m.in. wypracowanie jednolitego systemu szkolenia w klubach partnerskich, a także organizację przez Śląsk Wrocław cyklicznych staży, szkoleń i konferencji dla trenerów prowadzących grupy szkoleniowe.

Trenerzy Akademii Piłkarskiej WKS-u prowadziliby również treningi dla klubu partnerskiego. Kolejną korzyścią z nawiązanej współpracy byłoby przekazywanie na potrzeby partnerów zaproszeń na każdy mecz I zespołu WKS Śląsk Wrocław S.A. rozgrywany w roli gospodarza w ramach rozgrywek Ekstraklasy i Pucharu Polski.

Propozycja złożona przez WKS spotkała się z zainteresowaniem obecnych na spotkaniu prezesów oraz trenerów klubowych. Teraz to od decyzji naszych klubów zależy, czy porozumienie zostanie podpisane.

Gmina Dzierżoniów, jako jeden z partnerów, deklaruje pomoc w realizacji zaproponowanych działań.

Rozmowy o współpracy ze Śląskiem WrocławRozmowy o współpracy ze Śląskiem Wrocław