2018-03-29

Zadbajmy o porządek wokół nas

Topniejący śnieg odsłonił wiele zaśmieceń i nieczystości. W związku z tym zwracamy się z prośbą do mieszkańców, właścicieli i zarządców nieruchomości o uporządkowanie swoich posesji.

Utrzymanie porządku i czystości na terenie gminy jest nie tylko obowiązkiem władz gminy, ale również wszystkich mieszkańców. Poprzez swoje działanie dajmy przykład i zachęćmy sąsiadów do jego wypełnienia. Pamiętajmy o tym, że nasze otoczenie świadczy o nas samych.

Przypominamy, że wszelkie niepotrzebne/zużyte meble i inne odpady wielkogabarytowe, sprzęty elektryczne i elektroniczne, opony oraz odpady budowlane i rozbiórkowe każdy mieszkaniec może przekazywać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w ramach opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Punkt znajduje się przy ul. Bielawskiej 15B w Dzierżoniowie (baza Przedsiębiorstwa Komunalnego Sp. z o.o. w Dzierżoniowie) i jest czynny w środy w godz. 11:00-19:00 oraz w soboty w godz. 8:00-16:00. Zachęcamy wszystkich mieszkańców do korzystania z tej usługi.

Informujemy również, że wiosenna objazdowa zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego na terenie gminy Dzierżoniów zostanie przeprowadzona w dniach:

• 19 kwietnia (Nowizna, Mościsko, Książnica, Kiełczyn, Jędrzejowice, Tuszyn, Włóki, Myśliszów, Owiesno, Kietlice),
  • 20 kwietnia (Uciechów, Dębowa Góra, Kołaczów, Roztocznik, Dobrocinek, Byszów, Dobrocin, Piława Dolna, Jodłownik, Ostroszowice, Józefówek).