Strona główna

Studenci z Chin odwiedzili Piławę Dolną

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2018-03-21

Studenci z Chin odwiedzili Piławę Dolną

aktualności Gmina Dzierżoniów

Grupa studentów z Chin i Polski rozpoczęła prace nad koncepcją zagospodarowania terenu dwóch parków w Piławie Dolnej - przy ul. Spacerowej i Błotnistej. Delegacja Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dokonała inwentaryzacji terenu w poniedziałek.

Grupa wraz ze swoimi opiekunkami dydaktycznymi, Dyrektor Instytutu Architektury Krajobrazu Ireną Niedźwiecką-Filipiak oraz doktorantką Jowitą Pyszczek spotkała się również z mieszkańcami Piławy Dolnej.

Studenci poznali historię miejscowości, a także dowiedzieli się więcej o działalności Stowarzyszenia Piława Dolna - między innymi w zakresie wsi tematycznej "Piława Dolna - Wieś Magicznego Kamienia".

Na zakończenie swojej wizyty nasi goście wraz z wójtem Markiem Chmielewskim udali się na wieżę ratuszową w Dzierżoniowie.

Polsko-chińska grupa studentów współpracowała z mieszkańcami gminy Dzierżoniów już dwukrotnie. Opracowywali m.in. koncepcję zagospodarowania Gnejsów we Włókach oraz terenu przy stawie w Mościsku.

O efektach ich pracy można przeczytać tutaj:

Studenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę DolnąStudenci z Chin odwiedzili Piławę Dolną
powrót do poprzedniej strony