2018-03-15

Kodowanie w bibliotece

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta znalazła się w gronie 85 bibliotek z całej Polski przyjętych do projektu "Kodowanie w bibliotece". Już niedługo pojawi się tam zestaw, na który składać się będą: trzy tablety, trzy gry edukacyjne Scottie Go! oraz trzy roboty Photon w wersji edukacyjnej wraz z akcesoriami (matą piankową i kompletem fiszek do ćwiczeń na macie).

Kodowanie, programowanie - bywa nazywane "trzecim językiem", który oprócz języka ojczystego i przynajmniej jednego języka obcego warto znać, by odnaleźć się dziś na rynku pracy. Jest to też umiejętność uważana za jedną z ważniejszych kompetencji XXI wieku. Przydaje się nie tylko w branżach technologicznych, ale też w innych dziedzinach, niekoniecznie związanych z naukami ścisłymi.

Warto mieć - przynajmniej podstawowe - umiejętności programistyczne, by móc zrozumieć współczesny świat i zachodzące w nim zmiany. Ucząc się programowania lepiej poznajemy cyfrową rzeczywistość, która nas otacza, bardziej świadomie posługujemy się nowymi technologiami, a przede wszystkim - pewniej i bezpieczniej korzystamy z wszechobecnych elektronicznych urządzeń i usług.

Biblioteka w Mościsku jako jedna z pięciu na Dolnym Śląsku będzie mogła we wszystkich swoich filiach zaproponować najmłodszym zajęcia z kodowania i ciekawe zabawy z robotami.

Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta

Kodowanie w bibliotece