2018-01-22

Noworoczne spotkanie z kolędą

Dzięki niedzielnemu Koncertowi Kolęd w Gimnazjum Gminnym w Dzierżoniowie udało się nam ponownie poczuć klimat minionych świąt Bożego Narodzenia. Wszystko to za sprawą artystów, którzy wystąpili z własnymi aranżacjami znanych kolęd i pastorałek.

Jak co roku podczas tradycyjnego kolędowania zaprezentowały się gminne zespoły: Con-Moto, Cord, Katarzynki, Macieje, Pojana i Uciecho-Wianki. Pierwszy raz mieliśmy okazję posłuchać nowego zespołu, New Folk - Old Stars, a także gościa specjalnego - wyjątkowej Orkiestry Campanella z naszej partnerskiej gminy Cekcyn.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego kolędowania. Szczególne podziękowania za pięknie przygotowane występy kierujemy do naszych zespołów. Do zobaczenia za rok!

Głównym organizatorem przedsięwzięcia była Biblioteka Publiczna Gminy Dzierżoniów im. Władysława Reymonta.