WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

2018-01-16

WOŚP ponownie zagrała w Ostroszowicach

Kolejny raz Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ostroszowicach włączył się w organizację finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki zaangażowaniu wielu osób powstał tam gminny sztab Orkiestry. Już od samego rana 11 wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach kwestowało na rzecz WOŚP zarówno w Ostroszowicach, jak i w okolicznych miejscowościach.

Udało im się wspólnie zebrać 2852,28 zł. Podsumowanie akcji jak co roku odbyło się w sali Ośrodka Kultury w Ostroszowicach, gdzie wystąpiły zespoły ludowe Macieje i Katarzynki. Swoje talenty wokalne i taneczne zaprezentowali również uczniowie i wychowankowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach.

Odbyła się tam także licytacja gadżetów WOŚP oraz rzeczy ofiarowanych przez prywatnych sponsorów i różne organizacje. Wśród wielu innych atrakcji była m.in. możliwość jazdy konnej, którą zaoferowali właściciele Wyspy Koni. Do akcji włączyli się też strażacy z OSP Ostroszowice, którzy dali pokaz ratownictwa medycznego i umożliwili przejażdżkę nowym wozem strażackim.

Dzięki hojności przybyłych na salę mieszkańców Ostroszowic i okolic, konto Orkiestry wzbogaci się o 6692,06 zł. Pieniędzy tych na terenie całej gminy udało się jednak zebrać znacznie więcej. Czynny udział w finale brały również szkoły w Tuszynie (2573,63 zł), Mościsku (1228,37 zł i 10 euro) i Piławie Dolnej (812,59 zł).

Całkowita kwota zebrana podczas finału to 11306,65 zł i 10 euro.

Wszystkim zaangażowanym w organizację XXVI finału WOŚP w Ostroszowicach serdecznie dziękujemy.

Sztab WOŚP Ostroszowice