Droga transportu rolnego w Książnicy przebudowana

2017-12-27

Droga transportu rolnego w Książnicy przebudowana

Około 590 000 zł - to całkowita wartość inwestycji związanej z przebudową drogi transportu rolnego w Książnicy. Nowa droga o nawierzchni asfaltowej została oddana do użytkowania w październiku 2017 r.

Droga ta zapewnia dojazd przede wszystkim do gruntów rolnych oraz obsługuje część obszaru zabudowanego. Inwestycja obejmowała wykonanie 0,82 km drogi wraz z mijankami i odwodnieniem. Mając na uwadze problemy rolników z nadmiarem wód opadowych i roztopowych, w porozumieniu z właścicielami przylegających pól wykonane zostały również rowy odwadniające wraz ze zjazdami do pól.

Wartość końcowa zadania wyniosła około 590 000 zł. Dofinansowanie w wysokości 172 200 zł nasza gmina pozyskała w ramach zadania pn. "Książnica - droga dojazdowa do gruntów rolnych".

Droga transportu rolnego w Książnicy przebudowanaDroga transportu rolnego w Książnicy przebudowana