2008-05-29

Gmina Dzierżoniów nadal górą

W środę, 28 maja odbył się w Bielawie trzeci etap wyścigu kolarskiego "Grand Prix MTB o Puchar Dyrektora MCKF - Wiosna 2008", na który uczniowie ze szkół podstawowych w Tuszynie, Mościsku i Uciechowie pojechali z opiekunem, panem Jarosławem Pawlaczkiem. Również tym razem nasi młodzi kolarze zajęli wiele czołowych miejsc.

• w kategorii dziewcząt z klas III - IV po raz trzeci zwyciężyła uczennica z Mościska Aleksandra Zielińska. III miejsce zajęła Agnieszka Olejniczak z Uciechowa, IV Katarzyna Borkowska, również z Uciechowa, a V Joanna Rzepecka z Mościska
  • w kategorii chłopców z klas III - IV Kacper Koselski z SP Tuszyn zdobył II miejsce i srebrny medal, IV miejsce zajął Mateusz Bracik z Mościska, V Łukasz Kroczak z Uciechowa, a VI Marcin Umiński z Uciechowa.
  • w kategorii chłopców z klas V - VI drugi raz zwyciężył Dariusz Olejniczak z Uciechowa, II miejsce zajął Kamil Włodek z Uciechowa, IV miejsce uzyskał Adrian Dudek , a VI Krystian Dudek, obaj z Mościska.
  • w kategorii dziewcząt ze szkół gimnazjalnych zwyciężyła Aleksandra Wiśniewska z Uciechowa, wychowanka ULKS Uciechów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na ostatnim etapie, który odbędzie się w Bielawie na Łysej Górze, w środę, 4 czerwca. Ten etap będzie jako 4 ostatni, ponieważ organizatorzy odwołali zawody w zeszłym tygodniu z powodu opadów deszczu. Dziękujemy władzom Gminy Dzierżoniów za umożliwienie transportu dzieci wraz z rowerami na zawody.

Jarosław Pawlaczek