2017-11-22

70 lat OSP w Ostroszowicach

Obchody 70-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Ostroszowicach połączone były z uroczystym nadaniem sztandaru i poświęceniem nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Uroczystość odbyła się w sobotę 18 listopada w Ostroszowicach.

Po poświęceniu sztandaru w kościele, poczty sztandarowe, pododdziały i goście w asyście Orkiestry Dętej Policji z Wrocławia przemaszerowali pod Wiejski Ośrodek Kultury, gdzie dokonano poświęcenia i nadania imienia nowemu wozowi strażackiemu. Na cześć druha Wacława Garbowskiego, pełniącego niegdyś funkcję Naczelnika OSP w Ostroszowicach, nowy samochód będzie nosił imię WACEK.

Kolejną częścią uroczystości było przekazanie sztandaru ufundowanego przez darczyńców z Ostroszowic i najbliższej okolicy.

Wszystkim druhom OSP w Ostroszowicach jeszcze raz serdecznie dziękujemy za pełną poświęcenia służbę na rzecz mieszkańców naszego regionu. Życzymy Wam dalszych sukcesów, dobrego zdrowia oraz bezpiecznej i spokojnej służby, a także zawsze szczęśliwych powrotów z akcji.

Źródło: OSP w Ostroszowicach
Fot.: Paweł Guczwiński