AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-11-15

Młodzi przyjaciele czystego powietrza - podsumowanie projektu

aktualności Gmina Dzierżoniów

Projekt edukacyjny "Młodzi przyjaciele czystego powietrza" realizowany na terenie naszej gminy dobiegł końca. Uczniowie podsumowali go podczas uroczystej gali, która odbyła się we wtorek w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Piławie Dolnej. Data uroczystości była nieprzypadkowa - 14 listopada to bowiem Dzień Czystego Powietrza.

Akcja realizowana była od początku września. W ramach przedsięwzięcia uczniowie wzięli udział w wielu inicjatywach mających na celu zwiększenie ich wiedzy na temat zanieczyszczeń powietrza - m.in. spotykali się z ekspertami i osobami specjalizującymi się w tej dziedzinie, zasadzili drzewa w Uciechowie, stworzyli w szkołach "kącik czystego powietrza" oraz zaprojektowali folder edukacyjny i plakat. Gimnazjaliści mieli z kolei napisać "List otwarty do mieszkańców gminy Dzierżoniów", którego celem było zachęcenie ich do postaw proekologicznych i działań zmierzających do poprawy jakości powietrza w naszym lokalnym środowisku.

Zwycięski list napisany przez Martynę Michałek z Gimnazjum Gminnego w Dzierżoniowie i folder, który przygotował Hubert Szady z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostroszowicach zostały dołączone do listopadowego wydania "Nowin z Gminy Dzierżoniów".

Ostatni z konkursów, czyli festiwal piosenki "Czyste powietrze", odbył się podczas wtorkowej gali. Po wysłuchaniu wszystkich utworów, jury zadecydowało o przyznaniu pierwszego miejsca ex aequo uczniom Szkoły Podstawowej w Tuszynie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej. Na drugim miejscu podium również stanęły dwie reprezentacje: ZS-P w Ostroszowicach oraz ZS-P w Mościsku.

Podczas gali laureatom wszystkich przeprowadzonych w ramach akcji konkursów zostały wręczone wartościowe nagrody. Wójt Marek Chmielewski podziękował również przedstawicielom instytucji, które wsparły naszą akcję.

Koordynatorem wszystkich działań projektowych była Maria Tyszer z Urzędu Gminy Dzierżoniów.

O szczegółach działań zrealizowanych w ciągu minionych tygodni można przeczytać tutaj:

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
we Wrocławiu.

powrót do poprzedniej strony