Nowe miejsce na turystycznej mapie regionu

2017-11-13

Nowe miejsce na turystycznej mapie regionu

Platforma widokowa przy drodze z Myśliszowa w stronę Ostroszowic jest już otwarta dla turystów. Można z niej podziwiać piękną panoramę Gór Sowich.

Inicjatorem powstania obiektu były gmina Dzierżoniów i Stowarzyszenie Przyjaciół Gór Sowich. To na ich wniosek Nadleśnictwo Świdnica zdecydowało się na sfinansowanie przedsięwzięcia.

Dodatkową atrakcję miejsca stanowi jego położenie - platforma znajduje się u podnóży wzniesienia Wrona, w pobliżu sudeckiego dalekobieżnego żółtego szlaku turystycznego. Obiekt dostosowany jest również do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wkrótce w naszym regionie powstaną kolejne tego typu miejsca. Na terenie Myśliszowa planowana jest budowa platformy, z której będzie można podziwiać panoramę Ziemi Dzierżoniowskiej.

Inwestycja została w całości sfinansowana ze środków Nadleśnictwa Świdnica.

Nowe miejsce na turystycznej mapie regionuNowe miejsce na turystycznej mapie regionuNowe miejsce na turystycznej mapie regionu