AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-11-09

Ekomaraton w Gimnazjum Gminnym

aktualności Gmina Dzierżoniów

Jednym z ostatnich działań zrealizowanych w ramach projektu edukacyjnego "Młodzi przyjaciele czystego powietrza" był maraton ekologiczny, który odbył się w środę 8 listopada w Gimnazjum Gminnym im. ks. Jana Melca w Dzierżoniowie. Uczniowie gminnych szkół podstawowych wzięli udział w teście wiedzy oraz w kilku zadaniach praktycznych.

Projekt "Młodzi przyjaciele..." realizowany jest na terenie naszej gminy od początku września. Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego, źródłach zjawiska oraz jego skutkach zdrowotnych i środowiskowych.

Maraton przygotowali uczniowie Gimnazjum Gminnego pod opieką nauczyciela przedmiotów ścisłych. Każda z drużyn musiała przejść przez kilka etapów. Pierwszym z zadań było napisanie testu sprawdzającego wiedzę uczestników. Uczniowie wzięli również udział w zabawie edukacyjnej oraz rozwiązywali różnego rodzaju rebusy i krzyżówki. Uczestniczyli też w zmaganiach sportowych, których głównym tematem były właściwości powietrza.

W klasyfikacji końcowej najlepsza okazała się reprezentacja Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Tuszynie. II miejsce zajęła drużyna Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Piławie Dolnej, III - ZSP Mościsko, a IV - ZSP Ostroszowice.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
we Wrocławiu.

powrót do poprzedniej strony