Warsztaty w dzierżoniowskiej ciepłowni

2017-11-03

Warsztaty w dzierżoniowskiej ciepłowni

Kolejnym działaniem zrealizowanym w ramach projektu "Młodzi przyjaciele czystego powietrza" były warsztaty "Ciepło i ekologia w twoim domu". W ciągu minionych kilku tygodni uczniowie z gminnych szkół odwiedzali Zakład Energetyki Cieplnej w Dzierżoniowie.

Warsztaty dla uczestników przedsięwzięcia poprowadzili przedstawiciele dzierżoniowskiej ciepłowni: Sławomir Kopcio i Kamil Gaik. Oprowadzili uczniów po obiekcie, zapoznali ich z zasadami działania sieci ciepłowniczej i wyjaśnili, jak racjonalnie gospodarować ciepłem. Obalili też mity dotyczące emisji dużej ilości zanieczyszczeń przez ciepłownie.

Opowiedzieli również o wprowadzonych już modernizacjach, takich jak rozbudowa nowego układu odpylania kotłów, a także o przygotowaniach do kompleksowej modernizacji systemu ciepłowniczego.

W ramach projektu planowanych jest jeszcze kilka działań edukacyjnych. W przyszłym tygodniu uczniowie gminnych szkół wezmą udział w zajęciach pn. "Czyste powietrze wokół nas". Lekcje prowadzone będą przez eksperta z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska we Wrocławiu oraz strażaka z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dzierżoniowie.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
we Wrocławiu.