2017-10-26

50-lecie KGW w Owieśnie

Koło Gospodyń Wiejskich w Owieśnie ma już 50 lat! Oficjalne obchody jubileuszu odbyły się 20 października w sali wiejskiej w Owieśnie.

Wśród zaproszonych gości byli m.in. Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, a także prezes Kółka Rolniczego w Świdnicy Marek Świątek oraz przewodnicząca Rejonowej Rady Kół Gospodyń Wiejskich Halina Antoszczyn.

Swoją obecnością jubileusz uświetniły również seniorki, które jako pierwsze zawiązały KGW w Owieśnie, a także gospodynie ze wszystkich miejscowości z terenu gminy Dzierżoniów.

Poczęstunek dla swoich gości przygotowały członkinie koła. Nie obyło się bez pięknych życzeń i prezentów złożonych na ręce przewodniczącej KGW Owiesno Anny Klimczak. Następnie rozpoczęła się wspólna biesiada.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy magnes, aby przez kolejne lata przypominał obchody tego zacnego jubileuszu. Imprezę uświetnił występ zespołu folklorystycznego "Łomniczanki", w skład którego wchodzi była członkini Koła Gospodyń Wiejskich w Owieśnie. Z wielką radości powróciła ona w swoje rodzinne strony.

Członkiniom koła życzymy kolejnych lat w zdrowiu, a także wytrwałości, aby nadal mogły kultywować tradycję i przekazywać swoją wiedzę młodszemu pokoleniu.

Sołectwo Owiesno

50-lecie KGW w Owieśnie50-lecie KGW w Owieśnie50-lecie KGW w Owieśnie50-lecie KGW w Owieśnie50-lecie KGW w Owieśnie50-lecie KGW w Owieśnie