2008-05-23

Kolejne sukcesy małych kolarzy

14 maja odbył się w Bielawie II etap wyścigu kolarskiego "Grand Prix MTB o Puchar Dyrektora MCKF - Wiosna 2008".

Tym razem opiekunowie Jarosław Pawlaczek i Mariusz Mazur zabrali na zawody uczniów trzech szkół z terenu naszej Gminy: z Uciechowa, Tuszyna i Mościska. I znowu mali zawodnicy odegrali pierwszoplanowe role podczas wyścigu. Przedstawiciel każdej ze szkół stanął na najwyższym podium.

• W kategorii dziewcząt z klas III - IV po raz drugi zwyciężyła Aleksandra Zielińska z Mościska, IV miejsce zajęła Katarzyna Borkowska z Uciechowa, a V miejsce Agnieszka Olejniczak również z Uciechowa.
  • W kategorii chłopców z klas III - IV I miejsce zajął Kacper Koselski ze Szkoły Podstawowej w Tuszynie, V miejsce zdobył Michał Karecki z Mościska.
  • W kategorii dziewcząt z klas V - VI VI miejsce zajęła Kamila Paluch z Mościska
  • W kategorii chłopców z klas V - VI zwyciężył Dariusz Olejniczak z Uciechowa, drugi na I etapie, III miejsce zajął Kamil Włodek także z Uciechowa, IV miejsce uzyskał Krystian Dudek, a V miejsce jego brat Adrian Dudek ze Szkoły Podstawowej w Mościsku.

Dzięki staraniom Jarosława Pawlaczka i pani Urszuli Zając, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ostroszowicach w zawodach uczestniczyli także uczniowie tej szkoły i jej przedstawiciele również wrócili do domu z medalami.

• III miejsce w kategorii dziewcząt z klas III - IV zajęła Alicja Stępień,
  • III miejsce w kategorii chłopców z klas III - IV zdobył Cyryl Ordon.
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

Na koniec gorący apel do rodziców małych kolarzy o jak najliczniejszy udział i kibicowanie swoim pociechom. Dopingowanie swoich dzieci i obserwowanie jak stoją na podium i otrzymują medale i dyplomy pozostawią niezapomniane wrażenia.

Jarosław Pawlaczek