AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-10-23

Eksperci do spraw powietrza

aktualności Gmina Dzierżoniów

"Młodzi przyjaciele czystego powietrza" to wyjątkowy projekt edukacyjny, w którym od kilku tygodni biorą udział uczniowie z terenu naszej gminy. Celem przedsięwzięcia jest m.in. upowszechnianie wiedzy o zanieczyszczeniu powietrza atmosferycznego, źródłach zjawiska oraz jego skutkach zdrowotnych i środowiskowych.

W ramach projektu w czwartek 19 października w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mościsku odbył się konkurs dla uczniów z klas IV-VII. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą na temat zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza.

Każdą szkołę reprezentował czteroosobowy zespół wyłoniony w I etapie szkolnym. Po części indywidualnej, czyli teście wiedzy, uczniowie w drużynach rozwiązywali zadania związane z tematyką przedsięwzięcia.

W jury zasiadły przedstawicielki gminy Dzierżoniów - Kamila Zawadzka i Maria Tyszer oraz kominiarz ze Spółdzielni Pracy Usług Kominiarskich "Florian" w Bielawie Mateusz Jabłoński. Po sprawdzeniu prac konkursowych, najlepsza okazała się Aleksandra Prasał z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Mościsku. II miejsce zajęła Magdalena Połcik z ZSP w Ostroszowicach, a III - Damian Gulanowski z ZSP w Mościsku.

W zmaganiach grupowych zwyciężyła reprezentacja szkoły w Ostroszowicach. II miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Tuszynie, III - drużyna z ZSP w Mościsku, a IV - ZSP w Piławie Dolnej.

Zadanie dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
we Wrocławiu.

Eksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrzaEksperci do spraw powietrza
powrót do poprzedniej strony