Strona główna

X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-10-12

X jubileuszowa "Pyrlandia" w Mościsku

aktualności Gmina Dzierżoniów

"Pyrlandia" obchodziła w tym roku swoje dziesiąte urodziny. Tradycją już się stało, że pogoda nie rozpieszczała uczestników imprezy. Mimo to do Zagrody Edukacyjnej "Ostoja nad Młynówką" przyjechało wielu mieszkańców Mościska i okolic.

Jak na święto ziemniaka przystało, nie zabrakło potraw z ziemniaków, które w sobotę, a nawet jeszcze w niedzielę rano przygotowywały mieszkanki wsi. Można było delektować się ziemniakami z grilla, z parnika, ziemniaczanymi szaszłykami, pierogami ruskimi, plackami ziemniaczanymi, frytkami, ziemniaczanymi gołąbkami i wieloma innymi potrawami z ziemniaka. Dla miłośników słodkości przygotowano przepyszne ciasta upieczone przez mieszkanki Mościska.

Dzieci cieszyły się z możliwości zobaczenia zwierząt: króliczków, świnek, owcy i kóz, które co chwilę uciekały z zagrody, czym rozbawiły najmłodszych. Uczestnicy imprezy mogli wziąć również udział w zawodach, takich jak m.in. slalom z taczkami wypełnionymi ziemniakami.

Gwiazdą ziemniaczanej imprezy była Julia Cymbaluk, zwyciężczyni II edycji MasterChef Junior, która do Mościska przyjechała wraz z blogerem "Kuchennych rewolucji naszymi oczami" Maciejem Gałanem.

Julia przeprowadziła warsztaty, podczas których dzieci przygotowywały różnego rodzaju pasty i ziołowe masła do ziemniaków z parnika. Głównym daniem przyrządzonym przez Julię i Maćka były staropolskie skórki ziemniaczane - przepyszne!

Organizatorzy
Stowarzyszenie "Przystań Mościsko"

X jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w MościskuX jubileuszowa Pyrlandia w Mościsku
powrót do poprzedniej strony