Piława Dolna zwycięzcą konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"

2017-10-09

Piława Dolna zwycięzcą konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska"

45-osobowa delegacja gminy Dzierżoniów uczestniczyła w sobotę 7 października w finale konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska". Uroczysta gala odbyła się w miejscowości Niedźwiedzice, która w tegorocznej edycji konkursu zdobyła tytuł "Najpiękniejszej Wsi".

Wśród laureatów już po raz kolejny znalazła się inicjatywa mieszkańców naszej gminy. Projekt "Dworskie stawy w Piławie Dolnej, czyli trzy życzenia do złotej rybki" został uznany przez komisję konkursową za najlepszy i zajął I miejsce w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi".

Podczas uroczystego podsumowania konkursu mieszkańcom Piławy Dolnej towarzyszyli lokalni liderzy, Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski oraz jego zastępca Jolanta Zarzeka.

Uczestnicy wizyty udali się na spacer po Niedźwiedzicach, zwiedzili największe atrakcje turystyczne miejscowości, a także zapoznali się z ofertą działającej tam wsi tematycznej ("Niedźwiedzice - Wieś Bociana").

Następnie podczas uroczystej gali mieszkańcy Piławy Dolnej odebrali nagrodę z rąk Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Ewy Mańkowskiej.

Jeszcze raz serdecznie gratulujemy!