2017-09-29

Leśna Akademia Sportu

W ramach projektu "Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży" w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ostroszowicach realizowane były dodatkowe sportowe zajęcia pozalekcyjne. Placówka wyposażona została również w sprzęt sportowy do realizacji zajęć.

Projekt Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży (LAS) realizowany w 2017 roku skierowany był do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z woj. dolnośląskiego i województw ościennych. Celem projektu LAS jest promocja aktywności ruchowej dzieci i młodzieży z terenów wiejskich poprzez organizację dodatkowych zajęć sportowych odbywających się w szkole i na świeżym powietrzu.

Treningi miały na celu pokazanie różnych sposobów i możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego oraz kształtowanie zdrowego stylu życia.

Cykl zajęć został zwieńczony olimpiadą sportową, która odbyła się 26 września w Żórawinie. Gośćmi specjalnymi uroczystości byli polscy lekkoatleci Sebastian Chmara i Paweł Januszewski.

Oficjalnego otwarcia olimpiady dokonał Wójt Gminy Żórawina Jan Żukowski. Uczniowie rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. w rzucie oszczepem dziecięcym, skoku wzwyż czy biegu przez płotki.

Na zakończenie rywalizacji sportowej odbyły się biegi sztafetowe, w których udział wzięło po 12 osób z każdej szkoły. Wszystkie zespoły nagrodzono pucharami i dyplomami. Każdy z uczestników otrzymał również pamiątkowy medal, koszulkę i upominki.

Projekt "Leśna Akademia Sportu Dzieci i Młodzieży" realizowany jest przez Fundację "Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej - Counterpart Fund". Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Partnerem projektu jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.