2017-09-14

Uciechów - Wioska Dobrego Humoru

Mieszkańcy Uciechowa rozpoczęli realizację oferty wioski tematycznej. Jednym z najważniejszych elementów "Wioski Dobrego Humoru" jest gra terenowa pn. "Radosny Quest w Uciechowie".

Pierwszymi uczestnikami zabawy byli uczniowie IV klasy Szkoły Podstawowej w Tuszynie. W Sali Kominkowej w Uciechowie powitani zostali przez Zastępcę Wójta Gminy Dzierżoniów Jolantę Zarzekę, prezesa Stowarzyszenia "Uciechów - Moja Wieś" Tomasza Włodka oraz wesołego klauna, w którego wcieliła się Anna Czuwara. Powitalny słodki poczęstunek dla gości przygotowała Ewa Janusz.

Spotkanie było podzielone na trzy etapy. Pierwszym były warsztaty z marmoryzacji papieru. W tajniki sztuki barwienia papieru wprowadziła uczestników Jadwiga Krzesaj, która później wspólnie z Ewą Janusz czuwała nad częścią praktyczną. Dzieci pierwszy raz spotkały się z taką techniką i były zachwycone efektami swojej pracy.

Drugim etapem była wyprawa w teren. Mali odkrywcy zaopatrzeni w przewodniki "Radosny Quest w Uciechowie", czytając wierszowane polecenia z questu, rozwiązywali kolejne zagadki gry terenowej pod opieką Tomasza Włodka. Na zakończenie musieli jeszcze odgadnąć szyfr do skrzyni skarbów, gdzie czekała na nich nagroda: cukierek i pieczęć, którą odbijali na przewodniku po queście.

Ostatni etap to pieczenie uśmiechniętej pizzy. Dzieci pod kierunkiem Wiolety Włodek formowały z gotowego ciasta pizzę i dobierały według własnego uznania dodatki.

Zabawy integracyjne pomiędzy zadaniami prowadził klaun, czyli Anna Czuwara. W opiece nad dziećmi pomagała również Krystyna Wszół, mama jednej z uczennic.

Tablice niezbędne do gry terenowej wykonało Stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś" w ramach projektu: "Radosny Quest w Uciechowie - zakup tablic umożliwiających przeprowadzenie gry terenowej" dofinansowanego ze środków gminy Dzierżoniów w ramach otwartego konkursu ofert.

Warsztaty z marmoryzacji związane były z kolei z projektem "Uciechów - wioska dobrego humoru - warsztaty dla dzieci i młodzieży", również dofinansowanego przez gminę Dzierżoniów.