2017-09-07

Chcesz być na bieżąco - pobierz aplikację mobilną

Istnieje możliwość pobrania bezpłatnej aplikacji na urządzenia mobilne, która udostępnia informacje o zagrożeniach - Regionalny System Ostrzegania (RSO).

Aplikacja RSO pozwala na:

• przegląd ostrzeżeń o sytuacjach nadzwyczajnych w całym kraju w następujących kategoriach: meteorologiczne, hydrologiczne, informacje drogowe, ogólne,
  • przegląd informacji o stanach wód na rzekach całej Polski, które przedstawione są w formie mapy,
  • dostęp do bazy wiedzy w postaci poradników postępowania w sytuacjach kryzysowych.

Ostrzeżenia pochodzą z wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego, które otrzymują informacje o zagrożeniach m.in. z IMGW-PIB czy GDDKiA.

Aplikację RSO można pobrać za pośrednictwem:

• strony internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego we Wrocławiu
  • strony/sklepu dedykowanemu odpowiedniemu systemowi operacyjnemu (GOOGLE PLAY, APP STORE, WINDOWS PHONE STORE). Aplikację wyszukujemy poprzez wpisanie słów kluczowych "RSO" oraz "Regionalny System Ostrzegania".

RSO jest aplikacją obsługiwaną przez najpopularniejsze systemy operacyjne urządzeń mobilnych, takie jak: Android, Apple-IOS, Windows Phone.