2008-05-19

„Zmagania sołtysów”

Gmina Dzierżoniów zaprasza na kolejną imprezę plenerową. Tym razem będą to „Zmagania sołtysów”, które odbędą się w Piławie Dolnej na boisku sportowym przy ul. Spacerowej w sobotę 24 maja od godziny 14.00 do 20.00.

Celem imprezy jest sportowo – rekreacyjna rywalizacja sołectw z gminy Dzierżoniów oraz integracja mieszkańców. Wśród zaplanowanych konkursów przewidywane są: strzelanie z wiatrówki, rzut workiem ze zbożem lub rzut kaloszem, przeciąganie liny, konkurs na spot reklamowy o sołectwie, konkurs plastyczny dla dzieci „Moja wieś”. Rada Sołecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna Piławy Dolnej przygotowują domowe wypieki, kiełbasę i karkówkę z grilla oraz chleb ze smalcem. Zapraszamy wszystkich chętnych do spędzenia wolnego czasu w plenerze.