Strona główna

Wielki sukces mieszkańców Piławy Dolnej

motto

AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-08-29

Wielki sukces mieszkańców Piławy Dolnej

aktualności Gmina Dzierżoniów

W tegorocznej edycji konkursu "Piękna Wieś Dolnośląska" o tytuł "Najlepszego przedsięwzięcia odnowy wsi" ubiegali się mieszkańcy Piławy Dolnej. W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim Woj. Dolnośląskiego odbyła się konferencja prasowa, podczas której uroczyście ogłoszono wyniki konkursu.

W konferencji wzięli udział Marszałek Woj. Dolnośląskiego Cezary Przybylski, wicemarszałek Ewa Mańkowska i dyrektor Wydziału Obszarów Wiejskich UMWD Paweł Czyszczoń. Naszą gminę reprezentowali wójt Marek Chmielewski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Piława Dolna - prezes zarządu Teodora Skutnik i wiceprezes Przemysław Przybyszewski. Z dumą informujemy, że projekt "Dworskie stawy w Piławie Dolnej, czyli trzy życzenia do złotej rybki" został uznany przez komisję konkursową za najlepszy i zajął I miejsce!

Komisja konkursowa odwiedziła Piławę Dolną 4 lipca. Nasi goście obejrzeli teren przy stawach, przespacerowali się trasą ścieżki historyczno-przyrodniczej, a także zwiedzili park i zabytkowy pałac.

W skład komisji weszli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

To nie pierwszy sukces naszych mieszkańców w tym prestiżowym konkursie. W poprzednich latach doceniono już inne inicjatywy:

  • Mościsko - Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2009 (I miejsce),
  • "Święto Niezapominajki" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2009 r. (I miejsce),
  • "Placyk tanecznych uciech" w Uciechowie - Najlepszy start w odnowie wsi w 2010 r. (II miejsce),
  • "Klub Integracji Międzypokoleniowej" w Piławie Dolnej - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2012 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Różane Wzgórze" - Najpiękniejsza zagroda w 2013 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo Agroturystyczne "Marianówek" Sylwii i Krzysztofa Ostrowskich - Najpiękniejsza zagroda w 2014 r. (I miejsce),
  • "Staw pod Złotą Rybką - Duma Mościska" - Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi w 2014 r. (III miejsce),
  • Gospodarstwo agroturystyczne "Wyspa Koni" w Ostroszowicach prowadzone przez Małgorzatę i Piotra Zabuskich - Najpiękniejsza zagroda w 2015 r. (II miejsce),
  • "Słoneczna Przystań w Jędrzejowicach" - "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" w 2015 r. (III miejsce).
  • "Plener rzeźbiarski w Dobrocinie - krok w kierunku wsi tematycznej" - wyróżnienie w kategorii "Najlepsze przedsięwzięcie odnowy wsi" w 2016 r.

Serdecznie gratulujemy!

Wielki sukces mieszkańców Piławy Dolnej
powrót do poprzedniej strony