2017-08-25

Zbiórka na rzecz ofiar nawałnic

Przez teren gminy Gostycyn w nocy z 11 na 12 sierpnia przeszedł front burzowy, w wyniku którego powstały rozległe zniszczenia. Zbiórki na rzecz poszkodowanych prowadzone są na terenie całego kraju. Apel o pomoc wpłynął także do naszej gminy.

Gmina Gostycyn położona jest w powiecie tucholskim, w województwie kujawsko-pomorskim. Miejsce to nie jest dla nas obce - w powiecie tucholskim leży bowiem nasza partnerska gmina Cekcyn. Dlatego w akcję pomocową postanowili włączyć się również członkowie Stowarzyszenia Rozwoju i Promocji Wsi "Przystań Mościsko".

Skala zniszczeń powstałych w wyniku nawałnic jest ogromna. Zniszczonych jest wiele budynków mieszkalnych i gospodarstw. Uszkodzeniu uległa również konstrukcja obiektu Publicznego Przedszkola w Gostycynie i to właśnie na naprawę szkód w tym obiekcie zostaną przekazane środki zbierane przez nasze stowarzyszenie.

Pieniądze na rzecz osób poszkodowanych w nawałnicach będą zbierane przez wolontariuszy w ramach zbiórki publicznej (nr 2017/3608/OR) od 26 sierpnia do 3 września, m.in. podczas "Bukowińskich Spotkań" na dzierżoniowskim Rynku, Dożynek Gminy Dzierżoniów w Mościsku, a także w czasie festynów w Nowiźnie i we Włókach.

Ofiary nawałnic można wesprzeć również osobiście poprzez wpłaty na konto Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gostycynie: 55 8144 0005 2003 0031 4817 0005.

Nieocenione może okazać się każde, nawet najmniejsze wsparcie.