AKTUALNOŚCI z Gminy Dzierżoniów

2017-08-24

III Uciechowska Biesiada

aktualności Gmina Dzierżoniów

Już po raz trzeci na terenie Centrum Kulturalno-Sportowego w Uciechowie rozbrzmiała muzyka ludowa i biesiadna. 13 sierpnia zespoły śpiewacze z terenu powiatu dzierżoniowskiego i województwa dolnośląskiego zaprezentowały swoją twórczość, w tym tę związaną z dziedzictwem kulturowym obszaru, z którego dany zespół pochodzi.

Każdy występ poprzedzony był informacją o zespole, jego twórczości, ale przede wszystkim o korzeniach grupy. Było kolorowo, radośnie i bardzo smacznie. Poczęstunek dla uczestników spotkania i gości przygotowały członkinie zespołu "Uciecho-Wianki". Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę.

Organizatorem przedsięwzięcia było stowarzyszenie "Uciechów - Moja Wieś", natomiast gospodarzem zespół muzyczny "Uciecho-Wianki". Zadanie zostało dofinansowane przez Zarząd Powiatu Dzierżoniowskiego w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w obszarze: kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i tradycji.

W spotkaniu uczestniczył m.in. Wójt Gminy Dzierżoniów Marek Chmielewski, który objął imprezę patronatem honorowym.

Zdjęcia: Jerzy Kulka

III Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska BiesiadaIII Uciechowska Biesiada
powrót do poprzedniej strony