2017-08-16

Droga Dzierżoniów - Włóki przebudowana

Prace na odcinku drogi Dzierżoniów - Włóki dobiegły końca. Przebudowana i poszerzona została nawierzchnia jezdni, wybudowano ciąg pieszo-rowerowy oraz wyczyszczono i pogłębiono przydrożne rowy. Inwestycja została zrealizowana przez Powiat Dzierżoniowski we współpracy z gminą Dzierżoniów i miastem Dzierżoniów.

Prace prowadzone były na odcinku o długości 548 metrów, od granic administracyjnych miasta. Jest to drugi etap modernizacji i przebudowy drogi, oczekiwany zarówno przez mieszkańców, jak i gości powiatu. Pierwszym była budowa chodnika o długości 2,4 km we Włókach, kolejnym będzie przebudowa drogi na odcinku Włóki - Kiełczyn i budowa brakujących chodników.

Dzięki odseparowaniu ciągu pieszo-rowerowego od jezdni zwiększyło się bezpieczeństwo mieszkańców - zarówno Włók chcących dotrzeć do miasta, jak i mieszkańców Dzierżoniowa uprawiających jogging, nordic walking czy wybierających się na wycieczki w stronę Ślęży.

To również ważna inwestycja pod względem turystyki w powiecie. Ścieżka pieszo-rowerowa wraz z punktem odpoczynku usytuowanym w najwyższym punkcie drogi, z którego rozpościera się panorama Gór Sowich, otwiera nowe możliwości dotarcia do wzgórz masywu Ślęży, a nowa nawierzchnia jezdni zdecydowanie polepsza jakość podróży turystów zmotoryzowanych.

Łączna wartość inwestycji to 1.021.401,17 zł.

Źródło: Starostwo Powiatowe w Dzierżoniowie